Aplikacja Szlak Zamków Gotyckich doczekała się duuuuuuuużego update’u i jest teraz Grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur. Wspólnie z naszym partnerem – Stowarzyszeniem gmin „Polskie Zamki Gotyckie” już rok temu, zaraz po wdrożeniu aplikacji na Androida, zapowiadaliśmy tu i ówdzie dalsze prace nad projektem.
Udało się, wdrożyliśmy wersję na iOS,  a przede wszystkim zaimplementowaliśmy questy, czyli gry terenowe i zabawy edukacyjne dla użytkowników w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS. Mechanizm questów opisywaliśmy już wcześniej, przy okazji wdrożenia aplikacji Olsztyn – różne strony miasta, zainteresowanych odsyłamy tu, dziś jednak kilka słów na temat samych szlaków.
W aplikacji oprócz Szlaku Zamków Gotyckich w Polsce i Szlaku Zamków Gotyckich Obwodu Kaliningradzkiego, dodaliśmy cztery kolejne, tematyczne szlaki turystyczne: szlak bursztynowy, szlak latarni morskich, szlak zabytków hydrotechniki i szlak kopernikowski. W sumie na wszystkich szlakach znajdziemy 114 wyselekcjonowanych, unikatowych obiektów, które z pewnością warte są odwiedzenia i zobaczenia. W trakcie tej realizacji, nasz moduł szlaków zyskał nowe oblicze (krótki, graficzny tutorial poniżej)
Mamy nadzieję, że nowe szlaki przypadną do gustu użytkownikom ze względu na łatwość i prostotę korzystania, a przede wszystkim będzie to bardzo pomocne narzędzie w szybkim dostarczeniu niezbędnych informacji dla każdego turysty podczas wędrówki na szlaku.
aplikacja mobilna szlaki zamków gotyckich infografika